Ogólnopolska Narada Urządzeniowa 23–25 listopada 2017 r. Ogólnopolska Narada Urządzeniowa 23–25 listopada 2017 r.

       W dniach 23-25 listopada w Wielimowie k. Miłomłyna odbyła się Ogólnopolska Narada Urządzeniowa pt. „Podsumowanie prac wykonanych przez BULiGL w ramach projektu Leśnych Gospodarstw Węglowych w 2017 roku".(więcej ...)

VII Puchar Dyrektora RDLP w Białymstoku VII Puchar Dyrektora RDLP w Białymstoku

       We czwartek, 5 października 2017 r. na terenie Nadleśnictwa Łomża w Czerwonym Borze odbyły się zawody o VII Puchar Dyrektora RDLP w Białymstoku w Leśnej Topografii.(więcej ...)

V MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA p.t. „LAS I WODA" V MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA p.t. „LAS I WODA"

       W dniach 12-14 września 2017 roku miała miejsce V MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA p.t. „LAS I WODA"..(więcej ...)

Mistrzostwa Europy Leśników w Biegu na Orientację – Litwa Mistrzostwa Europy Leśników w Biegu na Orientację – Litwa

       Pracownicy naszego Biura Jarosław Lickiewicz i Piotr Pawłowicz zostali powołani do Honorowej Reprezentacji Leśników Polski na XXIV Mistrzostwa Europy Leśników EFOL 2017 w dniach 1-5 sierpnia 2017 r. Birstonas na Litwie.(więcej ...)

Zebranie załogi BULiGL Oddział w Białymstoku Zebranie załogi BULiGL Oddział w Białymstoku

       9 czerwca 2017 r. odbyło się coroczne zebranie załogi z udziałem Dyrektora Przedsiębiorstwa dr inż. Janusza Dawidziuka. Przewodniczący Rady Pracowniczej Oddziału Jerzy Półtorak otworzył zebranie i przywitał Dyrektora Przedsiębiorstwa Janusza Dawidziuka, Dyrektora Oddziału Jerzego Małyszko oraz wszystkich pracowników.(więcej ...)

XVIII Mistrzostwa Polski Leśników w Biegu na Orientację XVIII Mistrzostwa Polski Leśników w Biegu na Orientację

       W dniach 19-21.05.2017 r., w Nadleśnictwie Spała odbyły się XVIII Mistrzostwa Polski Leśników w Biegu na Orientację. W zawodach wzięło udział ponad 150  uczestników z branży leśnej - nie zabrakło również przedstawicieli Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej Oddział w Białymstoku i ich rodzin.(więcej ...)

Sadzenie lasu 2017 Sadzenie lasu 2017

       W dniach 20-21 kwietnia 2017 r. pracownicy BULiGL Oddział w Białymstoku wzięli udział w akcji sadzenia lasu w Nadleśnictwach: Żednia, Browsk i Nurzec. Tegoroczne sadzenie lasu w Nadl. Żednia i Nurzec odbywały się pod hasłem „Sadzimy 1000 drzew na minutę", zaś w Nadl. Browsk - „Odnawiamy Puszczę Białowieską".(więcej ...)

II miejsce BULiGL Oddział w Białymstoku w kategorii leśnicy II miejsce BULiGL Oddział w Białymstoku w kategorii leśnicy

       W dniu 6 października 2016 r. na terenie Nadleśnictwa Czarna Białostocka już po raz szósty odbyły się zawody o Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku w Leśnej Topografii. Uczestnikami konkursu byli pracownicy służb mundurowych, leśnicy, uczniowie i studenci szkół i uczelni leśnych, a także o profilu obronnym oraz lokalni mieszkańcy, w tym uczniowie szkół.(więcej ...)

Jubileuszu 60-lecia BULiGL Jubileuszu 60-lecia BULiGL

       W dniu 4 października 2016 r. odbyły się centralne uroczystości obchodów Jubileuszu 60-lecia BULiGL pod patronatem Ministra Skarbu Państwa, Ministra Środowiska, Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, Przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Leśnego. Rozpoczęły się one Mszą Św. w Kościele pw. Św. Faustyny w Sękocinie Starym, w trakcie której został poświęcony i nadany sztandar BULiGL.(więcej ...)

Odsłonięcia obelisku upamiętniającego prof. dr hab. Andrzeja Mari Czerwińskiego Odsłonięcia obelisku upamiętniającego prof. dr hab. Andrzeja Mari Czerwińskiego

       Z okazji 60-lecia Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej (BULiGL, dawniej BULiPL) oraz odsłonięcia obelisku upamiętniającego prof. dr hab. Andrzeja Mari Czerwińskiego, Białostocki Oddział BULiGL wspólnie z Nadleśnictwem Krynki w dniu 30 września 2016 roku zorganizował seminarium pt. „Przebudowa drzewostanów na gruntach porolnych Nadleśnictwa Krynki".(więcej ...)

Wycieczka na Węgry Wycieczka na Węgry

       W dniach 13-16 sierpnia 2016 r. pracownicy BULiGL Oddział w Białymstoku odwiedzili kraj naszych „bratanków". Zwiedziliśmy Budapeszt, Esztergom, Wyszehrad, Szentendre, Eger, Miszkolc, Tokaj.(więcej ...)

Ogólnopolska Narada Urządzeniowa 22–23 lipca 2016 r. Ogólnopolska Narada Urządzeniowa 22–23 lipca 2016 r.

       W dniach 22-23 lipca w Olsztynie odbyła się Ogólnopolska Narada Urządzeniowa.  W naradzie wzięło udział około 350 pracowników BULiGL ze wszystkich Oddziałów w Polsce.(więcej ...)

Zebranie załogi – 60-lecie BULiGL Oddział w Białymstoku Zebranie załogi – 60-lecie BULiGL Oddział w Białymstoku

       20 czerwca 2016 r. odbyło się coroczne zebranie załogi z udziałem Dyrektora Przedsiębiorstwa dr. inż. Janusza Dawidziuka połączone z obchodami 60-lecia białostockiego Oddziału BULiGL.(więcej ...)

XVI Pielgrzymka Leśników i Ich Rodzin do Sanktuarium Maryjnego w Studzienicznej XVI Pielgrzymka Leśników i Ich Rodzin do Sanktuarium Maryjnego w Studzienicznej

       18 czerwca 2016 r. podlascy leśnicy wraz z Rodzinami po raz szesnasty pielgrzymowali do Sanktuarium Maryjnego w Studzienicznej. Uroczystości przy Pomniku Leśników rozpoczął dyrektor RDLP w Białymstoku – Andrzej Gołembiewski.(więcej ...)

Seminarium: Gospodarcza aktywność człowieka – jej wybrane aspekty w relacji do stanu gleb i siedlisk Puszczy Białowieskiej. Seminarium: Gospodarcza aktywność człowieka – jej wybrane aspekty w relacji do stanu gleb i siedlisk Puszczy Białowieskiej.

       Koło Polskiego Towarzystwa Leśnego przy białostockim Oddziale Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej oraz białostocki Oddział Polskiego Towarzystwa Gleboznawczego przy wsparciu Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa oraz Zamiejscowego Wydziału Leśnego Politechniki Białostockiej w Hajnówce, dnia 15 kwietnia 2016 roku wspólnymi siłami zorganizowało seminarium pt. „Gospodarcza aktywność człowieka – jej wybrane aspekty w relacji do stanu gleb i siedlisk Puszczy Białowieskiej. Dyskusja". .(więcej ...)

Gradacja kornika drukarza w Puszczy Białowieskiej. Gradacja kornika drukarza w Puszczy Białowieskiej.

       Rozważania nad koncepcją białostockiego Oddziału BULiGL nt. działań koniecznych w celu powstrzymania dalszego rozpadu drzewostanów świerkowych w Nadleśnictwie Białowieża.(więcej ...)

III Targi Leśne "Las i My" III Targi Leśne "Las i My"

       W dniu 10 października 2015 r. Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej Oddział w Białymstoku już po raz trzeci uczestniczyło w największym wydarzeniu leśnym w Polsce północno – wschodniej jakim są Targi Leśne w Szepietowie.(więcej ...)

Zebranie załogi BULiGL Oddział w Białymstoku z udziałem dr inż. Janusza Dawidziuka -Dyrektora Przedsiębiorstwa Zebranie załogi BULiGL Oddział w Białymstoku z udziałem dr inż. Janusza Dawidziuka -Dyrektora Przedsiębiorstwa

       W dniu 19 czerwca 2015 r. odbyło się coroczne zebranie załogi Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej Oddział w Białymstoku. Przewodniczący Rady Pracowniczej Oddziału mgr inż. Cezary Popławski otworzył zebranie i przywitał Dyrektora Przedsiębiorstwa dr inż. Janusza Dawidziuka, Dyrektora Oddziału mgr Jerzego Małyszko oraz wszystkich pracowników BULiGL Oddział w Białymstoku.(więcej ...)

Dzień Wszystkich Świętych Dzień Wszystkich Świętych

       Zgodnie z wieloletnią tradycją z okazji  1 listopada  - Dniu Wszystkich Świętych Pracownicy Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej Oddział w Białymstoku uczcili pamięć o Pracownikach Biura , którzy od nas odeszli.  Pamiętamy o nich nie tylko, kiedy stawiamy znicze, ale także kiedy ofiarujemy naszą modlitwę.

W tym roku odwiedziliśmy 24 groby.

Oprócz tego fizycznego miejsca, wspomnienie o nich jest zachowane w pamięci i w tym, co za życia stworzyliśmy.

Targi Leśne północno-wschodniej Polski „LAS i MY" Szepietowo 2014 z udziałem BULiGL Targi Leśne północno-wschodniej Polski „LAS i MY" Szepietowo 2014 z udziałem BULiGL

       W dniach 11 i 12 października 2014 roku po raz drugi Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego przy udziale RDLP w Białystoku i Nadleśnictwa Rudka zorganizował  Targi Leśne północno-wschodniej Polski „LAS i MY", towarzyszące dwudziestym pierwszym Targom Ogrodniczym. To jedyne, tak znaczące w województwie podlaskim, wydarzenie skierowane do osób związanych z gospodarką leśną i entuzjastów wypoczynku w lesie.(więcej ...)

Wizyta przedstawicieli czeskich służb urządzania lasu – ÚSTAV PRO HOSPODARSKOU ÚPRAVU LESU POBOĆKA HRADEC KRÁLOVÉ (UHUL) Wizyta przedstawicieli czeskich służb urządzania lasu – ÚSTAV PRO HOSPODARSKOU ÚPRAVU LESU POBOĆKA HRADEC KRÁLOVÉ (UHUL)

       25-28 września 2014 roku w Puszczy Białowieskiej przebywała delegacja przedstawicieli czeskich służb urządzania lasu (ÚSTAV PRO HOSPODARSKOU ÚPRAVU LESU BRANDÝS NAD LABEM), urządzeniowcy z Oddziału BULiGL w Brzegu oraz pracownicy Lasów Państwowych z Wrocławskiej Dyrekcji. Organizatorem technicznym przedsięwzięcia było Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej Oddział w Brzegu, spotkanie odbyło się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Leśnego i jego czeskiego odpowiednika.(więcej ...)

IV Puchar Dyrektora RDLP w Białymstoku w leśnej topografii IV Puchar Dyrektora RDLP w Białymstoku w leśnej topografii

   W dniu 19 września 2014 r. na terenie Nadleśnictwa Augustów w Studzienicznej odbyły się zawody o IV Puchar Dyrektora RDLP w Białymstoku w leśnej topografii. Do współzawodnictwa przystąpiły 23 zespoły trzyosobowe reprezentujące Policję, Straż Graniczną, Państwową Straż Pożarną, Wojsko, Inspekcję Transportu Drogowego, Parki Narodowe, szkoły leśne i mundurowe oraz nadleśnictwa i RDLP w Białymstoku. (więcej ...)

XV Mistrzostwach Polski Leśników w Biegu na Orientację XV Mistrzostwach Polski Leśników w Biegu na Orientację

      

       W dniach 12-13 czerwca 2014 r. na terenie Nadleśnictwa Tuchola i Woziwoda pracownicy BULiGL Oddział w Białymstoku uczestniczyli w XV Mistrzostwach Polski Leśników w Biegu na Orientację.(więcej ...)

Koncepcja zagospodarowania drzewostanów sosnowych na terenie byłej Leśnej Oczyszczalni Ścieków w Nadleśnictwie Iława Koncepcja zagospodarowania drzewostanów sosnowych na terenie byłej Leśnej Oczyszczalni Ścieków w Nadleśnictwie Iława

       Z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Leśnego w dniu 12 czerwca br. w Iławie odbyła się konferencja poświęcona problemowi zamierania drzewostanów i ustalenia sposobów postępowania z drzewostanami na obszarze byłej Leśnej Oczyszczalni Ścieków (BLOŚ).(więcej ...)

Zebranie załogi BULiGL Oddział w Białymstoku z udziałem dr inż. Janusza Dawidziuka -Dyrektora Przedsiębiorstwa Zebranie załogi BULiGL Oddział w Białymstoku z udziałem dr inż. Janusza Dawidziuka -Dyrektora Przedsiębiorstwa

       2 czerwca 2014 r. odbyło się coroczne zebranie załogi BULiGL, w którym Dyrektor Oddziału Jerzy Małyszko przedstawił sprawozdanie z działalności i wyniki Oddziału za 2013 rok. W spotkaniu uczestniczył Dyrektor Przedsiębiorstwa dr inż. Janusz Dawidziuk, który przedstawił sytuację finansową i wyzwania stojące przed BULiGL.(więcej ...)

Rola martwego drewna w ekosystemach leśnych - X konferencja z cyklu aktywne metody ochrony przyrody w zrównoważonym leśnictwie Rola martwego drewna w ekosystemach leśnych - X konferencja z cyklu aktywne metody ochrony przyrody w zrównoważonym leśnictwie

         W dniach 26-27 marca 2014 roku w Leśnym Zakładzie Doświadczalnym SGGW w Rogowie odbyła się X Konferencja z cyklu: Aktywne Metody Ochrony Przyrody w Zrównoważonym Leśnictwie, z tematem przewodnim „Rola martwego drewna w ekosystemach leśnych". Martwe drewno jest nieodłącznym składnikiem ekosystemów leśnych, jednak jego ilość w kontekście pełnionej roli w ekosystemach leśnych budzi wciąż wiele dyskusji.(więcej ...)

Historia powstanie obecnej siedziby RDLP a więc i BULiGL (wtedy Biura Urządzania Lasu i Pomiaru Lasów) … Historia powstanie obecnej siedziby RDLP a więc i BULiGL (wtedy Biura Urządzania Lasu i Pomiaru Lasów) …

    Rocznice są zawsze impulsem do wspomnień, odtwarzania zdarzeń, wspominania ludzi, których już niema. W tym roku przypada 70-ta rocznica powstania Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. W związku z tą rocznicą na stronie internetowej RDLP w Białymstoku zamieszczono interesujący artykuł napisany przez Jarosława Krawczyka dotyczący historii powstania obecnego budynku przy ulicy Lipowej 51.(więcej ...)

Nowelizacja ustawy o lasach – zmiany w regulacji użytkowania głównego Nowelizacja ustawy o lasach – zmiany w regulacji użytkowania głównego

   12 lutego b.r. prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o lasach. Celem zmian w ustawie było ujednolicenie zasad gospodarki finansowej w Lasach Państwowych oraz wprowadzenie zapisów dotyczących zasilania przez LP budżetu państwa. Przy „okazji" wprowadzono również zmiany odnoszące się do planu urządzenia lasu (PUL).(więcej ...)

Po Świętach Bożego Narodzenia 2013/2014 pozostały wspomnienia i kartki z życzeniami … Po Świętach Bożego Narodzenia 2013/2014 pozostały wspomnienia i kartki z życzeniami …

   Podlasie to wyjątkowy region pod względem walorów przyrodniczych, ale także kulturowych co się objawia np. tym że Święta Bożego Narodzenia obchodzone są w dwóch terminach: grudniowym – katolickim i styczniowym – prawosławnym. (więcej ...)

 

BULiGL Oddział w Białymstoku w gronie podmiotów i instytucji wyróżnionych przez RDOŚ w Białymstoku! BULiGL Oddział w Białymstoku w gronie podmiotów i instytucji wyróżnionych przez RDOŚ w Białymstoku!

   Z okazji jubileuszu 5-lecia RDOŚ w Białymstoku 15 listopada 2013 r. w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się „Otwarte seminarium przyrodnicze – warsztaty rocznicowe Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku". (więcej ...)

 

 

Seminarium terenowe Oddziału Polskiego Towarzystwa Gleboznawczego „Przekształcenia gleb hydrogenicznych na obszarze Puszczy Augustowskiej” Seminarium terenowe Oddziału Polskiego Towarzystwa Gleboznawczego „Przekształcenia gleb hydrogenicznych na obszarze Puszczy Augustowskiej”

   8 listopada 2013 roku na terenie Puszczy Augustowskiej (siedziba Nadleśnictwa Płaska i rezerwat Kuriańskie Bagno) odbyło się seminarium terenowe nt. „Przekształcenia gleb hydrogenicznych na obszarze Puszczy Augustowskiej"(więcej ...)

 

Targi Leśne północno-wschodniej Polski "LAS i MY" Szepietowo 2013 z udziałem BULIGL Targi Leśne północno-wschodniej Polski "LAS i MY" Szepietowo 2013 z udziałem BULIGL

   12 i 13 października 2013 roku po raz pierwszy Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego wraz z RDLP w Białystoku i Nadleśnictwem Rudka zorganizował Targi Leśne północno-wschodniej Polski „LAS i MY", towarzyszące Targom Ogrodniczych. To jedyne, tak znaczące w województwie podlaskim, wydarzenie skierowane do osób związanych z gospodarką leśną i entuzjastów wypoczynku w lesie. (więcej ...)

GIS Day w Białymstoku - święto użytkowników sytemów informaji geograficznej 20 listopada 2013 r. GIS Day w Białymstoku - święto użytkowników sytemów informaji geograficznej 20 listopada 2013 r.

   Z inicjatywy Wojewódzkiego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Białymstoku oraz Politechniki Białostockiej GIS day po raz pierwszy zawita do Białegostoku. (więcej ...)