Aktualności - ogólne Aktualności - ogólne

III Zawody Narciarskie Leśników o Puchar Dyrektora RDLP w Katowicach

W sobotę 11 marca 2017 r, w Zwardoniu odbyły się III Zawody Narciarskie Leśników o Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach. Po raz pierwszy nasz Oddział skorzystał z zaproszenia do udziału w tych zawodach. W skład naszej reprezentacji weszło czterech naszych kolegów, którzy wraz ze swoimi rodzinami dzielnie integrowali się z miejscowymi leśnikami. Zapraszamy do zakładki Sport i Rekreacja, gdzie znajduje się garść zdjęć z tej sympatycznej imprezy.

 

Zebranie załogi BULiGL Oddział w Krakowie z udziałem dr inż. Janusza Dawidziuka – Dyrektora Przedsiębiorstwa - połączone z obchodami Jubileuszu 60-lecia BULiGL

 

W dniu 24 czerwca 2016 r., w auli Domu Gościnnego UJ w krakowskich Przegorzałach, odbyło się coroczne zebranie załogi Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej Oddział w Krakowie. W tym roku miało ono wyjątkowy charakter, gdyż połączone było z obchodami Jubileuszu 60-lecia BULiGL.

Pierwszą część zebrania  otworzył Dyrektor Oddziału Pan mgr inż. Zdzisław Spendel, witając Dyrektora BULiGL Pana dr inż. Janusza Dawidziuka oraz pracowników Oddziału BULiGL w Krakowie.

Po części powitalnej nastąpiła prezentacja sprawozdań kolejno: Dyrektora Zdzisława Spendla z działalności Oddziału krakowskiego za 2015 rok, ustępującego Przewodniczącego Rady Pracowniczej Oddziału mgr inż. Zenona Ryby z działalności Rady Pracowniczej mijającej kadencji, Dyrektora Janusza Dawidziuka z działalności całego przedsiębiorstwa w 2015 roku.

Następnie przeprowadzono głosowanie, w którym przyjęto, zdecydowaną większością głosów, sprawozdanie Dyrektora Oddziału oraz Przewodniczącego Rady Pracowniczej.

Drugą część zebrania, w której krakowski Oddział uroczyście uczcił Jubileusz 60 – lecia BULiGL, swoją obecnością zaszczycili zaproszeni goście: przedstawiciele RDLP, Wydziału Leśnego UR oraz RDOŚ w Krakowie, a także emeryci, byli pracownicy Oddziału BULiGL w Krakowie, którzy z naszym Oddziałem niejednokrotnie związali całe swoje życie zawodowe.

Dyrektor Oddziału przywitał zaproszonych gości, a następnie, po krótce przedstawił genezę urządzania lasu , jak i samego Biura, nie zapominając o osobach, które na trwałe zapisały się w jego bogatej historii. Swoje wystąpienie podparł ciekawymi, nieraz zabawnymi zdjęciami, dzięki którym obecni na sali goście mogli zobaczyć, jak bardzo zmieniła się specyfika prac urządzeniowych na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat.

Po wystąpieniu Dyrektora Oddziału  głos zabrał p.o. Zastępca Dyrektora Oddziału mgr inż. Jan Lach, który opowiedział zgromadzonym gościom, o tym jak obecnie wygląda działalność krakowskiego Oddziału BULiGL.

Następnie, w swoim wystąpieniu, Pan Dyrektor Janusz Dawidziuk zaprezentował strategię i kierunki rozwoju Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej na najbliższe lata.

Jubileusz był również okazją do wręczenia Złotych i Srebrnych pamiątkowych Odznak BULiGL zaproszonym gościom, emerytom oraz obecnym pracownikom Oddziału BULiGL w Krakowie.

Złote Odznaki BULiGL otrzymali:

Goście spoza BULiGL:

Kotońska Bożena          RDOŚ Kraków
Dragon Tadeusz            RDLP Kraków
Szmigiel Dariusz           RDLP Kraków
Głowacz Michał            RDLP Kraków
Pawelec Marcin            RDLP Kraków
Pietrzykowski Marcin    Wydział Leśny UR w Krakowie
Socha Jarosław            Wydział Leśny UR w Krakowie
Bodziarczyk Jan           Wydział Leśny UR w Krakowie

Pracownicy i byli pracownicy Oddziału BULiGL W Krakowie:

Ciuła Piotr      
Foltańska Grażyna                             
Górniak Jan    
Hasslinger Maciej      
Jaworski Marek
Kądziołka   Adam                               
Mosur Zygmunt         
Nowak Anastazja       
Pilch Piotr                              
Piekarski Bogusław    
Sendur Renata
Spendel Zdzisław       
Stec-Karaś Iwona      
Wójcikiewicz Anna
Zalewa Jadwiga
Zalewa Stefan 

Srebrne Odznaki BULiGL otrzymali:

Pracownicy Oddziału BULiGL w Krakowie:

Adamczyk Jacek
Andryszczak Michał        
Gronowska Aneta
Kołodziej Jacek
Markowicz Marek
Nalepa Sylwester
Niedzielski Krzysztof
Stala Alina
Szeremeta Marek
Zemła Magdalena

Po tym miłym akcencie uroczystości, głos zabrali zaproszeni goście: Pani Bożena Kotońska – Zastępca Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Krakowie, Pan Tadeusz Dragon - Zastępca Dyrektora RDLP w Krakowie ds. Strategii i Rozwoju,  Pan dr hab. inż. Marcin Pietrzykowski prof. UR- Prodziekan ds. Nauki i Rozwoju WL.

Po zakończeniu zebrania wszyscy uczestnicy udali się na uroczysty obiad do Restauracji u Ziyada, która mieści się w pięknie położonym, w sercu Lasu Wolskiego,  Zamku w krakowskich Przegorzałach.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego jubileuszowego zebrania Załogi

 

Pożegnalne spotkanie z Dyrektorem emerytem Kazimierzem Strękiem

Po szesnastu latach kierowania naszym Oddziałem w marcu 2016 roku na emeryturę przeszedł nasz Dyrektor Kazimierz Stręk. Pożegnalne spotkanie ze świeżo upieczonym emerytem odbyło się na Wiśle pod Wawelem na barce Batory. Na spotkaniu był Dyrektor Biura Janusz Dawidziuk oraz Szef Produkcji Bożydar Neroj. Przybył również nasz kolega Dariusz Szmigiel z RDLP Kraków. Przybyła również cała załoga naszego Oddziału.

Zapraszamy do galerii z tego miłego spotkania

 

Dobiegł końca remont siedziby Oddziału

Minęło już 24 lata od dnia, kiedy to po wieloletniej renowacji naszej kamienicy wprowadziliśmy się do obecnej siedziby naszego Oddziału na ul. Senatorskiej. Przez te lata ciągle doceniamy komfort posiadania własnej siedziby z dużym, wewnętrznym parkingiem, niemalże w centrum Krakowa. Jednak czas płynie, zmieniają się nasze oczekiwania, a wszystko się zużywa. Przyszedł czas na generalny remont, który rozpoczęliśmy ponad dwa lata temu generalną wymianą wewnętrznych instalacji, remontem pomieszczeń, a ostatnio został wykonany remont elewacji. Korzystając ze sprzyjającej aury rzutem na taśmę w grudniu została wymieniona nawierzchnia parkingu. Celem remontu było nie tylko podniesienie estetyki biura, lecz również zachowanie zabytkowego charakteru budynku z przywróceniem jego oryginalnych detali wraz z kolorystyką. Remont był wykonywany pod nadzorem konserwatora zabytków.

Odtworzona historyczna brama zaprasza do środka - Galeria

 

Zapraszamy do krótkiej wędrówki po naszej siedzibie