Aktualności - Oddział w Olsztynie Aktualności - Oddział w Olsztynie

II Mistrzostwa BULiGL w tenisie stołowym, Olsztyn 2017

W dniu 24 listopada 2017 roku odbyły się II Mistrzostwa BULiGL w tenisie stołowym, a ich organizatorem był Oddział w Olsztynie. Zawody odbyły się na terenie Centrum Pałacowo-Konferencyjnego „Osada Danków" w Wielimowie k. Miłomłyna i zostały poprzedzone Ogólnopolską Naradą Urządzeniową poświęconą problematyce Leśnych Gospodarstw Węglowych (23 listopada).

W zmaganiach sportowych udział wzięło 11 Oddziałów (za wyjątkiem Oddziału w Brzegu) i Zarząd BULiGL. Rozgrywki odbywały się w sześciu kategoriach – trzech pojedyńczych i trzech podwójnych. Ostatecznie, po korektach wynikających z nieobecności niektórych zgłoszonych zawodników,
w poszczególnych kategoriach wystąpiło:

OPEN              -           38 zawodników

VIP                  -           12 zawodników

KOBIETY          -           8 zawodniczek

 

DEBEL             -           8 zespołów (plus 2 z nieobecnością zawodnika)

DEBEL VIP       -           4 zespoły

MIKST             -           4 zespoły

 

Podsumowaniem wszystkich kategorii była klasyfikacja drużynowa będąca konsekwencją ilości punktów zdobytych w poszczególnych kategoriach wraz z punktami bonusowymi za miejsca 1-3. Do punktacji drużynowej nie brane były pod uwagę punkty zdobyte przez Gości spoza BULiGL oraz II-gą drużynę Gospodarza Mistrzostw. Dla zwycięzców przygotowane zostały medale i puchary.
 

 

O godzinie 9:00 wszystkich Uczestników i Gości powitał Dyrektor Oddziału w Olsztynie, Włodzimierz Serwiński, a uroczystego otwarcia Mistrzostw dokonał Dyrektor Przedsiębiorstwa, Pan Janusz Dawidziuk wraz z Przewodniczącym Rady Pracowniczej – Arkadiuszem Wójtowiczem. Uroczystość otwarcia Mistrzostw uświetnili swoją obecnością goście z Lasów Państwowych – Zastępca Dyrektora RDLP
w Olsztynie – Pan Sebastian Smoluk i Nadleśniczy Nadleśnictwa Miłomłyn  - Pan Wiesław Stachowicz.

 

Rozgrwki w kategorii OPEN (za wyjątkiem finału) odbyły się w pierwszej częsci zawodów, po przerwie obiadowej odbyły się mecze w pozostałych kategoriach. W kategorii VIP udział wzięło dwóch szczególnych zawodników – Dyrektor BULiGL Janusz Dawidziuk oraz Wicedyrektor RDLP w Olsztynie – Sebastian Smoluk.

 

Finały we wszystkich kategoriach odbyły się na zakończenie imprezy, a udział w nich wzięły następujące drużyny i osoby:
MIKST – Białystok vs Przemyśl
DEBEL VIP – Radom vs Olsztyn
DEBEL – Białystok vs Olsztyn

KOBIETY – Agnieszka Gnap (Gdynia) vs Edyta Karpierz Pawłowicz (Białystok)
VIP – Wiesław Łosiński (Warszawa) vs Włodzimierz Serwiński (Olsztyn)
OPEN – Tomasz Klim (Szczecinek) vs Michał Kajetanek (Olsztyn)

 

Ostatecznie klasyfikacja „medalowa" we wszystkich kategoriach wyglądała następująco:

MIKST

 1. Białystok (Beata Karpierz-Pawłowicz, Mirosław Murawski)
 2. Przemyśl (Urszula Wolańska, Stanisław Piątek)
 3. Gdynia (Agnieszka Gnap, Mariusz Lewczuk)

 

Gdynia (Agnieszka Gnap, Mariusz Lewczuk)

 

DEBEL VIP

1. Olsztyn (Włodzimierz Serwiński, Michał Kajetanek)
2. Radom (Arkadiusz Wójtowicz, Tomasz Matera)
3. Kraków (Jan Lach, Łukasz Soboń)
 

 

DEBEL

 1. Olsztyn (Andrzej Bieżuński, Rafał Żerański)
 2. Białystok (Jan Skrzekut, Łukasz Kolendo)
 3. Lublin (Marek Kaczor, Wojciech Paszczuk)

 

 

KOBIETY

 1. Edyta Karpierz Pawłowicz (Białystok)
 2. Agnieszka Gnap (Gdynia)
 3. Justyna Butrym (Szczecinek)

 

VIP

 1. Włodzimierz Serwiński (Olsztyn)
 2. Wiesław Łosiński (Warszawa)
 3. Sebastian Smoluk (RDLP Olsztyn)

 

OPEN

 1. Michał Kajetanek (Olsztyn)
 2. Tomasz Klim (Szczecinek)
 3. Łukasz Kolendo (Białystok)

 

W podsumowaniu drużynowym na miejscu trzecim znalazła się drużyna z Krakowa.

 

Na miejscu drugim uplasował się Oddział w Białymstoku.

 

I miejsce pierwsze w klasyfikacji drużynowej, podobnie jak na I Mistrzostwach BULiGL w tenisie stołowym –  zajął Oddział w Olsztynie…

 

Dyrektor Oddziału w Olsztynie i wszyscy pracownicy Oddziału dołożyli wszelkich starań, aby nasi Goście
z całej Polski czuli się u nas dobrze, komfortowo i wrócili do swoich Oddziałów ze wspaniałymi wspomnieniami z naszego wspólnego spotkania. Mamy nadzieję, że jedynym aspektem, w którym okazaliśmy się „niegościnni" był aspekt sportowy. Oddział w Olsztynie „zgarnął" złoto w czterech na sześć kategorii, a Dyrektor Włodzimierz Serwiński i Michał Kajetanek zostali „potrójnymi złotomedalistami".

Dziękujemy wszystkim zawodnikom i gościom.

Do zobaczenia za dwa lata w Białymstoku…

 

 

________________________________
Sabina Zawadzka Kobietą z Charakterem 

Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Forum Kobiet po raz dziesiąty przyznało zaszczytne tytuły „Kobiety z charakterem" wyjątkowym kobietom z naszego regionu. Kapituła konkursu wyróżniła siedem Pań w sześciu kategoriach. Elitarne grono „Kobiet z charakterem" stanowiło do tej pory 56 kobiet wyróżnionych w dotychczasowych dziewięciu edycjach konkursu.

 

Wśród laureatek tegorocznego, jubileuszowego konkursu znalazła się zasłużona pracownica naszego Oddziału – Pani Sabina Zawadzka.

 

Gala wręczenia statuetek „Kobiety z Charakterem" odbyła się 7 kwietnia 2017 roku w Miejscu Kreatywnej Aktywności ERANOVA w Olsztynie, a swoją obecnością uroczystość uświetnili min. Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego - Gustaw Marek Brzezin oraz Przedstawiciel Wojewody Warmińsko-Mazurskiego. 

 

Pani Sabina Zawadzka została laureatką konkursu w kategorii ochrona środowiska, sport, turystyka. Zaszczytne wyróżnienie dla Pani Sabiny jest wynikiem dostrzeżenia jej zasług i wieloletniej pracy dla dobra lasów i całej przyrody Warmii i Mazur. Pani Sabina jest specjalistą w zakresie opracowywania programów ochrony przyrody dla nadleśnictw – integralnej części planów urządzenia lasu. Posiada także wielki dorobek w zakresie wykonywania różnego rodzaju opracowań przyrodniczych. Kierowała pracami inwentaryzacyjnymi Natura 2000 poza Lasami Państwowymi na terenie województwa warmińsko-mazurskiego wykonywanych przez BULiGL, była koordynatorem wielu inwentaryzacji ornitologicznych wykonywanych na zlecenie GDOŚ, jest też autorką wielu planów zadań ochronnych dla obszarów Natura 2000. Za swoją wielką pracę na rzecz polskiej przyrody i jej ochrony Pani Sabina Zawadzka otrzymała w październiku 2016 roku, przy okazji jubileuszu 60-lecia BULiGL, odznakę honorową "Zasłużony dla ochrony środowiska i gospodarki wodnej".

Tytuł „Kobiety z Charakterem" dla Pani Sabiny Zawadzkiej jest docenieniem jej działań na rzecz ochrony środowiska w regionie, ale także pośrednio docenieniem działalności na tym polu Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej oraz Lasów Państwowych.

 

Szczególne uznanie i szacunek należy się pomysłodawcy i głównemu organizatorowi konkursu – Pani Irenie Petrynie – Pani Prezes Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Forum Kobiet i jednocześnie Przewodniczącej Kapituły Konkursu. Na zdjęciu Pani Sabina Zawadzka w pięknym towarzystwie Pani Prezes Ireny Petryny.

 

Najbardziej „Charakterny…" stolik na całej Gali… Od lewej: Pani Małgorzata Błyskun – Wicedyrektor RDLP w Olsztynie – Kobieta z Charakterem 2015, Pani Sabina Zawadzka – Taksator Specjalista BULiGL O/Olsztyn - Kobieta z Charakterem 2017, Pani Bożena Reszka – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gietrzwałdzie - Kobieta z Charakterem 2017.

 

Włodzimierz Serwiński – dumny i pełen szacunku Dyrektor Oddziału BULiGL w Olsztynie w towarzystwie Pani Sabiny Zawadzkiej – wyjątkowego Pracownika z wyjątkowym charakterem…

 

 

__________________________

Jubileusz 60-lecia

Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej w 2016 roku świętuje jubileusz 60-lecia swojego istnienia. Regionalne obchody jubileuszu w Olsztynie odbyły się w ramach zorganizowanej przez Oddział BULiGL w Olsztynie uroczystości jubileuszowej połączonej z seminarium. Uroczystość, która odbyła się 27 października w Sali konferencyjnej Biblioteki UWM zgromadziła wielu znakomitych Gości oraz Pracowników (obecnych i emerytowanych) naszego Oddziału.  

 

Wszystkich obecnych powitał gospodarz uroczystości Dyrektor Oddziału BULiGL w Olsztynie, Włodzimierz Serwiński. Dyrektor zaprosił wszystkich na projekcję filmu o urządzaniu lasu – „Plan na las". Film został zrealizowany przez olsztyńskie „Studio Ruchome Obrazki" we współpracy z BULiGL, a w szczególności z Oddziałem w Olsztynie, którego dyrektor jest współscenarzystą filmu. Po projekcji filmu i bardzo dobrym jego przyjęciu, dyrektor Włodzimierz Serwiński wręczył kwiaty Pani Reżyser Anieli Smoczyńskiej.

 

 

Oficjalną, jubileuszową część uroczystości otworzył Dyrektor Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej, Pan Janusz Dawidziuk. Następnie głos zabrali zaproszeni Goście: Pani Sylwia Jaskulska – Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Pan Stanisław Gorczyca reprezentujący Prezydenta Miasta Olsztyna, Pan Sebastian Smoluk – Zastępca Dyrektora Regionalnego Lasów Państwowych w Olsztynie, Pan Adam Krzyśków – Dyrektor WFOŚiGW w Olsztynie, Nadleśniczowie – Pani Bożena Przesław (Nadleśnictwo Jagiełek) i Pan Jan Bobek (Nadleśnictwo Zaporowo) oraz Pan Jan Karetko – emerytowany Dyrektor RDLP w Olsztynie.

 

W kolejnej części uroczystości przyszła kolej na wręczenie wyróżnień i pamiątkowych odznak i medali. Dyrektor BULiGL Janusz Dawidziuk, w asyście Dyrektora Oddziału wręczył ozdobne jubileuszowe medale pamiątkowe BULiGL Dyrektorowi RDLP w Olsztynie – Panu Piotrowi Czyżykowi, w imieniu którego medal odebrał Zastępca Dyrektora RDLP  Pan Sebastian Smoluk oraz emerytowanemu Dyrektorowi RDLP – Panu Janowi Karetko.

 

Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie, Pan Piotr Czyżyk przyznał Kordelas Leśnika Polskiego dwóm zasłużonym pracownikom BULiGL: Panu Andrzejowi Mączewskiemu – taksatorowi z 45-letnim stażem pracy oraz Panu Tadeuszowi Paździorko – Kierownikowi Pracowni, który w Oddziale BULiGL w Olsztynie przepracował 40 lat. Kordelasy wręczył Pan Sebastian Smoluk Zastępca Dyrektora RDLP w asyście Naczelnika Wydziału Organizacji i Kadr RDLP Pana Marcina Żurkowskiego i Dyrektora Oddziału BULiGL w Olsztynie – Pana Włodzimierza Serwińskiego.

 

Z okazji jubileuszu Dyrektor BULiGL Pan Janusz Dawidziuk przyznał Złote i Srebrne Odznaki BULiGL.

Złote Odznaki otrzymali: Pan Zbigniew Ciepluch - Nadleśniczy Nadleśnictwa Strzałowo, Pan Janusz Jeznach - Nadleśniczy Nadleśnictwa Nowe Ramuki, Pani Bożena Smolińska - Geodeta Oddziału BULiGL w Olsztynie, Pan Wojciech Jeziorek - Taksator Oddziału BULiGL w Olsztynie, Pan Stanisław Karczewski - Taksator Oddziału BULiGL w Olsztynie.

 

Srebrne Odznaki otrzymali: Pani Aniela Smoczyńska - Reżyser, Studio Ruchome Obrazki, Pani Bożena Przesław - Nadleśniczy Nadleśnictwa Jagiełek, Pan Adam Smoczyński - Twórca multimedialny, Studio Ruchome Obrazki, Pan Wiesław Stachowicz - Nadleśniczy Nadleśnictwa Miłomłyn, Pani Adriana Stefańska - Specjalista ds. Ochrony Przyrody Oddziału BULiGL w Olsztynie, Pan Przemysław Gajek - Taksator Oddziału BULiGL w Olsztynie.

 

Po części jubileuszowej rozpoczęła się część referatowa, czyli właściwe Seminarium „Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej - 60 lat w służbie lasów Warmii, Mazur i Kurpiowszczyzny".

 

Przedstawionych zostało sześć prezentacji:

1. BULiGL Oddział w Olsztynie – 60 lat w służbie lasów Warmii, Mazur i Kurpiowszczyzny       

    mgr inż. Włodzimierz Serwiński, BULiGL, Dyrektor Oddziału w Olsztynie

2. Zasoby, etaty, przyrosty… czyli przegląd rewizji u.l. w RDLP Olsztyn

    mgr inż. Lucjan Szuniewicz, BULiGL, Zastępca Dyrektora Oddziału w Olsztynie

3. Wielkoobszarowa inwentaryzacja stanu lasów (WISL) – obiektywne źródło informacji o lasach

    mgr inż. Andrzej Bieżuński, BULiGL, Oddział w Olsztynie

4. Bank danych o lasach (BDL) – wiedza zebrana i upubliczniona

    mgr inż. Wojciech Radziszewski, BULiGL, Oddział w Olsztynie

5. Gdzie taksator nie może, tam drona pośle?

    dr inż. Karol Szuniewicz, UWM w Olsztynie

6. Pięciowymiarowy las przyszłości

    dr inż. Marek Ksepko, BULiGL, Oddział w Białymstoku

 

 

Kolejnym punktem programu był koncert zespołu „Forest Brass"

 

Ostatnim punktem uroczystości było jej oficjalne zamknięcie. Gospodarz - Dyrektor Oddziału w Olsztynie podziękował za obecność wszystkim zaproszonym Gościom oraz wszystkim Pracownikom Oddziału, którzy włożyli wysiłek i zaangażowanie w zorganizowanie uroczystości. Dyrektor BULiGL Pan Janusz Dawidziuk podziękował gospodarzom za organizację imprezy oraz merytoryczny dobór tematów prezentacji i oficjalnie zakończył uroczystość wpisującą się w obchody jubileuszu całego Przedsiębiorstwa.

 

__________________________________

V Mistrzostwa BULiGL w piłce nożnej

W dniach 22-23 lipca 2016 roku w Olsztynie odbyły się V Mistrzostwa Polski Oddziałów BULiGL w piłce nożnej. Zawody odbywały się na terenie kompleksu akademickiego UWM Kortowo i wzięły w nich udział drużyny 12 Oddziałów BULiGL. 

Szczegółowa fotorelacja dostępna jest tutaj