📄 O konferencji na temat turystyki leśnej w NTO


O zorganizowanej przez Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej w Brzegu konferencji poświęconej turystyce leśnej napisała Nowa Trybuna Opolska.

Relacja z konferencji znalazła sie w wydaniu nto z 27 kwietrnia (dodatek Fakty Tygodnik Lokalny, "Żeby las pozostał cały, a turysta wrócił zadowolony") oraz w Naszym Mieście Brzeg w dniu 30 kwietnia, a także w wydaniu internetowym w artykule "Polacy szukają wypoczynku w lesie, a naukowcy badają nasze zachowania. Konferencja w Brzegu".

O konferencji w NTO

📄 Urządzeniowcy będą mieli firmowe mundury


Fason inspirowany historycznymi wzorami, acz uwspółcześniony zgodnie z obowiązującymi kanonami mody, wysoki komfort użytkowania, detale podkreślające markę BULiGL - to niektóre atrybuty stroju korporacyjnego urządzeniowców. Ustanowiony uniform ma umocnić rangę prac urządzeniowych we współczesnym leśnictwie - pisze Emilian Szczerbicki z dwutygodnika „Las Polski" (nr 21/2016).

Pierwsze egzemplarze stroju służbowego można było już obejrzeć podczas obchodów 60-lecia BULiGL.

- Ma on z jednej strony jeszcze bardziej identyfikować służbę urządzeniową ze Służbą Leśną. Z drugiej zaś podkreślać znaczenie pracy urządzeniowców - mówił dla „Lasu Polskiego" Janusz Dawidziuk, dyrektor Biura.

Przewodniczącym zespołu zadaniowego do przygotowania propozycji w sprawie ubioru korporacyjnego jest Janusz Bańkowski, dyrektor Oddziału BULiGL w Brzegu, cytowany przez „Las Polski": - Szukając wzorców dla oryginalnego projektu ubioru korporacyjnego sięgnęliśmy do ideowych motywacji płynących z umundurowania leśników w okresie międzywojennym.

Artykuł dostępny w wersji odpłatnej pod linkiem: 
http://www.laspolski.pl/archiwum/Zanoga_buligl_u_zanony_uniformy,artykul-11631.html

📄 O operatach drogowych w Przeglądzie Leśniczym


W ostatnich latach bardzo duży nacisk w Lasach Państwowych kładzie się na stan leśnej infrastruktury technicznej - pisze w miesięczniku „Przegląd Leśniczy" (nr 9/2016) prof. Andrzej Czerniak z Katedry Inżynierii Leśnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Autor przedstawia m.in. relację z warsztatów poświęconych optymalizacji leśnej sieci drogowej przeprowadzonych przez Oddział BULiGL w Brzegu, omawiając szczegółowo szkolenie przeprowadzone dla przedstawicieli wszystkich Oddziałów BULiGL.

Warsztaty zatytułowane „Operaty drogowe - teoria i praktyka"przeprowadzili pracownicy brzeskiego Biura, naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.

Warto przypomnieć, że BULiGL opracował dotąd około 150 ekspertyz drogowych w Lasach Państwowych, a Oddział w Brzegu jest pod tym względem liderem. Rozwiązanie w postaci indywidualnej analizy sieci i stanu dróg w zakresie remontów i inwestycji związanych z infrastrukturą drogową nadleśnictw zostało nagrodzone Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich EKO-LAS.

źródło: „Przegląd Leśniczy", wrzesień 2016 r.

BDL    Serwisy mapowe

WISL

Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej
Sękocin Stary
ul. Leśników 21
05-090 Raszyn
sekretariat@zarzad.buligl.pl
Telefon: 22-825-34-23
Faks: 22-825-83-99

Przedsiębiorstwo Państwowe
Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej
NIP: 525-000-78-85
REGON: 000121583
KRS: 0000012221

Bank Pekao SA
05 1240 1053 1111 0010 5177 5936

Copyright © BULiGL 2009 - 2020 | Zaloguj